top of page
GŁÓWNI PASTORZY CRC

PASTORZY AT & NYRETTA BOSHOFF

Urodzony w 1964 roku, At Boshoff dorastał w Bloemfontein (RPA). W 1986 roku został powołany do służby pastorskiej, następnie ukończył trzyletnie studia biblijne w lokalnym kościele. Prowadził też ewangelizacje młodzieży w swoim rodzinnym mieście, jednocześnie rozpoczynając działalność misyjną na terenie Afryki.
Razem ze swoją żoną, Pastor Nyrettą, założyli kościół w Ladybrand, którego sukces przyczynił się do powstania wspólnoty CRC Bloemfontein w 1994 roku.

Jedną z cech, które charakteryzują służbę pastora Ata jest jego determinacja do budowy zarówno pięknych, jak i funkcjonalnych obiektów chrześcijańskich bez potrzeby zaciągania kredytów. W Ladybrand pastor At pomyślnie zainicjował projekt kościelnego audytorium oraz przedszkola. Co więcej, budowa i rozwój obiektu w Bloemfontein z audytorium liczącym 5500 siedzeń, udogodnieniami dla dzieci i młodzieży, centrami szkoleniowymi, rozbudowaną administracją i centrum medialnym z 600 siedzeniami zostały ukończone w dokładnie taki sam sposób. Pastor At zaczął być znany ze swojej wielkiej wiary i odwagi w dążeniu do celu oraz dokańczaniu projektów budowlanych bez zadłużeń.

Sieć Kościołów CRC jest szeroko rozbudowana na całym świecie. Wspólnoty znajdują się między innymi w Pretorii, Johannesburgu oraz w ponad 90 miastach RPA i poza jej granicami, realizując wizję „Jeden Kościół, Wiele Lokalizacji”.

 

Kościół CRC w Pretorii powstał w 2004 roku, aby dotrzeć do jeszcze większej liczby ludzi z dobrą nowiną o Jezusie Chrystusie. Już od samego początku wspólnota wzrastała w zaskakująco gwałtowny i szybki sposób, od sali szkolnej, po mieszczące 1500 osób namiotowe audytorium, co doprowadziło do podjęcia decyzji o stworzeniu nowoczesnego obiektu mieszczącego 7000 miejsc siedzących! Po raz kolejny projekt został poprowadzony przez pastora Ata unikając wszelkich zadłużeń, wsparty przez wielu wiernych darczyńców, zdających sobie sprawę, że celem ich życia jest budowanie dla przyszłych pokoleń. Nowy, wspaniały budynek powstał w lutym 2014 roku i stał się centrum skupiającym tysiące rodzin, w którym cała społeczność jest otaczana troską, opieką i dobrym nauczaniem.

 


Pastor At jest członkiem Międzynarodowej Federacji Kościołów Chrześcijańskich IF.C.C. (International Federation of Christian Churches), która jest organizacją złożoną z kilkuset kościołów pod przewodnictwem Pastora Raya McCauleya (Kościół Rhema w RPA). Co tydzień kazania pastora Ata transmitowane są w telewizji TBN, CTV oraz Rhema TV i oglądane przez wielu odbiorców zarówno w kraju, jak i na świecie. Jest opisywany jako pełen pasji i głodu Słowa Bożego pastor, dynamiczny w swoim sposobie nauczania oraz skupiony na celu jego misji. Głoszone przez niego słowo i odważne oraz praktyczne przesłania są zarówno pełne świeżych objawień, jak i autentycznej, doktrynalnej precyzji.

bottom of page